Našli ste konkrétnu ponuku inde za nižšiu cenu? Urobíme všetko preto, aby sme Vám dali rovnakú alebo lepšiu!Súťaže s MAXOURealitná únia
Ponuky s 3D prehliadkami Ponuky s videom Hľadáte? Zadajte si dopyt Novostavby Google+

Najnovších TOP 10 - predaj

Info pre klientov

Možnosti financovania kúpy nehnuteľnosti
» viac

Kedy sa platí daň z predaja nehnuteľnosti?
» viac

Daň z nehnuteľnosti
» viac

Daň z prenájmu
» viac

Ako zdaniť prenájom domu, izby, garáže
» viac

Prečo sa nemusíte s nami báť? Ako u nás prebieha obchod?
» viac

Prečo predávať svoju nehnuteľnosť cez RK?
» viac

Pozor na nízke provízie - nenechajte sa okrádať!
» viac

Povinnosti pri nadobudnutí nehnuteľnosti
» viac

Chcete si privyrobiť? Predáva Váš sused, kamarát, známy byt?
» viac

Výhody, ktoré s nami získate

 • » predaj Vašej nehnuteľnosti ZDARMA!
 • » nájdenie ponuky podľa Vašej predstavy
 • » prenájom Vašej nehnuteľnosti
 • » istota, že nebudete podvedený
 • » vybavenie hypotéky na mieru
 • » databáza záujemcov o kúpu a prenájom nehnuteľností
 • » prezentácia vašej nehnuteľnosti ÚPLNE ZADARMO
 • » zabezpečenie prevodu nehnuteľnosti s právnou zárukou
 • » vybavenie všetkých potrebných dokumentov k predaju a ku kúpe nehnuteľnosti
 • » sprostredkujeme Vám vybavenie geometrického plánu a odhad nehnuteľnosti
 • » vydávanie potvrdenia o trhovej cene nehnuteľnosti

Doporučte nás!

Páči sa vám náš web? Podporte nás kliknutím na +1 aby o nás vedelo čo najviac ľudí :-)

» Možnosti financovania kúpy nehnuteľnosti

Všetko je ovplyvnené finančnými možnosťami kupujúceho.

Len hotovosť

V prípade, ak kupujúci disponuje dostatkom vlastných finančných prostriedkov a rozhodne sa vyplatiť celkovú kúpnu cenu predávanej nehnuteľnosti iba hotovosťou, môže predávajúci obdržať peniaze už do piatich dní od podpisu kúpnej zmluvy a súčasne podanie návrhu na zmenu zápisu do listu vlastníctva na príslušnej správe katastra, niekedy aj pri samotnom podpise kúpnej zmluvy. Kupujúci má väčšiu možnosť vyjednávať o znížení ceny nehnuteľnosti, nakoľko sa z tejto hotovosti dajú vyplatiť rôzne ťarchy a dlhy ( hypotekárny úver predávajúceho, exekúcie a podobne), bez ktorých by správa katastra nehnuteľnosť na nového majiteľa nemohla prepísať, daný obchod prebehne veľmi rýchlo.

Hotovosť a hypotekárny úver

Ak bude kupujúci využívať bankový alebo iný uver, prípadne hypotéku, je potrebné sa pripraviť na to, že sa doba obdržania finančných prostriedkov za nehnuteľnosť predĺži. Štandardne by ale nemala byť dlhšia než dva mesiace od podpisu kúpnej zmluvy, alebo zmluvy o budúcej kúpnej zmluve, obvykle potrebnej pre poskytovateľa úveru. V prípade, ak sa rozhodnete pre financovanie kúpy nehnuteľnosti hypotékou, skôr ako sa rozhodnete pre rezervovanie nehnuteľnosti v realitnej kancelárií, dobre si preverte, či ste pre banku dostatočne solventný klient, aby ste požadovanú čiastku z hypotekárneho úveru mali bankou schválenú ( v žiadnom prípade sa nesnažte zatajovať alebo skresľovať potrebné údaje pre banku). Odporúčame obrátiť sa na hypotekárnych poradcov, výhodou sú poradcovia, ktorí dokážu vybaviť hypotéku vo viacerých bankách a stanoviť Vám, aký model by bol pre vás najlepší. Treba si zistiť, koľko percent hypotéky z hodnoty znaleckého posudku vám banka poskytne. Ak má človek hotovosť, dokáže s ňou dofinancovať kúpnu cenu chýbajúcu k hypotekárnemu úveru. Predávajúci zakladá svoju nehnuteľnosť v prospech kupujúceho a musí podpísať záložné zmluvy v hypotekárnej banke ešte skôr ako dostane peniaze z predaja nehnuteľnosti. Predávajúci sa nemusí báť, že by prišiel o svoju nehnuteľnosť alebo peniaze, nakoľko záložné zmluvy v banke podpisuje až keď je schválený hypotekárny úver.

Len hypotekárny úver

Ak sa rozhodnete celú kúpnu cenu financovať len cez hypotekárny úver, odporúčam Vám navštíviť najskôr hypotekárnu banku a zistiť si, či môžete kupovanú nehnuteľnosť vykryť 100 % z odhadu znaleckého posudku nehnuteľnosti ( nesnažte sa nadhodnocovať cenu nehnuteľnosti ). V prípade poskytovania úveru 100 % z vyhotoveného odhadu nehnuteľnosti počítajte s tým, že musíte byť pre hypotekárnu banku jej A-čkový klient, alebo byť dostatočne solventný s dostatočne dobrým ročným príjmom. Odporúčam vám obrátiť sa na odhadcov, ktorých vám odporučí vami vybraná hypotekárna banka.

Info:

V prípade, že neprebehlo ešte dedičské konanie na to, aby ste mohli predávať nehnuteľnosť kupujúcemu cez hypotekárny úver, budete potrebovať dostatok času. Predaj môžete riešiť najskôr za tri mesiace. Správa príslušného katastra prepíše nehnuteľnosť na dedičov až dva mesiace od podania dedičského konania do jej podateľne. V prípade predaja nehnuteľnosti do 30 dní hradíte kolok 66,- €. Ak sa nerozhodnete o urýchlený vklad do 15 dní, tak si pripravte kolok za 265,50 €. Ak sa predávajúci rozhodne o prenášanie svojej ťarchy-hypotéky na inú nehnuteľnosť, tiež sa tento čas natiahne minimálne na tri mesiace. V prípade zápisu záložných zmlúv na kataster treba počítať s kolkom 66,- € a za prepis nehnuteľnosti na nového majiteľa taktiež kolok 66,- €. Pre vybavenie hypotéky vo väčšine prípadov bude hypotekárna banka požadovať od Vás vyhotovenie znaleckého posudku na vami kupovanú nehnuteľnosť. V prípade, že sa nehnuteľnosť kupuje alebo predáva na maloletú osobu, celý obchod musí schváliť súd SR. V takomto prípade počítajte s minimálnou dobou predaja tri mesiace.